TENKA MUTEKI otevřená samurajská soutěž 天下無敵  - 侍チャレンジ

A ja to tady! Ve spolupráci s Vox.tv a Maestro Kubelíkem pořádáme jedinečnou otevřenou samurajskou soutěž TENKA MUTEKI. 
Soutěžící se utkají v kategoriích Gekiken (volný šerm), Tameshigiri (zkouška seku), Šurikenjutsu (vrh šurikenem v podobě čtyřcípé hvězdy) a Hankjú (krátký luk).
Dle dávných tradic, vítěz klání získá meč katana.

Samotné soutěži bude předcházet přibližně měsíc, během kterého budou průběžně vypisovány tréninky na jednotlivé disciplíny. Je tedy možné se přihlásit, i pokud nevládnete žádnou z těchto disciplín. 
První (a prozatím jediný) casting pro veřejnost se koná už 25. 6. v 19:00 v areálu ZŠ Podbělohorské (Bus 191 "Nad Klamovkou") 
Současně upozorňujeme, že se jedná o filmový projekt, účastí tedy poskytujete svůj souhlas objevit se v jakýchkoli audiovizuálních materiálech, zejména, ale nikoli výlučně, pro použití na Vox.TV a stránkách Hakuzan Dojo.
 
Pravidla soutěže Tenka muteki (Samurai challenge)
天下無敵  - 侍チャレンジ
(,,neporazitelný v podnebesí").
Účastník, který úspěšně projde castingem , se počne chystat na soutěž (Taikai), která se bude konat počátkem srpna.
Soutěžící se přihlašuje plně na své riziko a je si vědom, že nese plnou zodpovědnost za své potenciální zranění či jinou újmu, která by ho v v souvislosti s účastí v soutěži mohla postihnout. Kdo toto pravidlo neakceptuje, nebude do soutěže připuštěn. Během přípravných tréningů i samotné soutěže bude probíhat natáčení dokumentu., participant svou přihláškou souhlasí s tím, že bude natáčen a záznam bude využit pro potřeby příslušného dokumentu. 
Soutěžit se bude v těchto kategoriích: 
Gekiken (volný šerm měkčenými zbraněmi), kategorie tači (dlouhý meč), tantó (dýka) keikó yari (kopí)
Tamešigiri (zkouška seku)
šuriken (šihógata), ve formě čtyřcípé hvězdy
Hankjú (krátký luk)
Za vítězství v každé kategorii je možno získat body, které se ve finále sčítají. 1. místo - 3 body, 2.místo - 2 body, 3.místo - 1,bod
(příklad: Soutěžící získává 1.místo v kategorii Tantó a třetí v kategorii šuriken, celkově získává 4 body). 
Titul Tenka muteki tedy zákonitě získává ten, kdo v souhrnu výsledků z dílčích kategorií získá maximální počet bodů.
Vítěz soutěže získá po starém způsobu meč katana.
Není povinné soutěžit ve všech kategoriích, jakkoliv logicky účast ve více kategoriích zvyšuje pravděpodobnost celkového vítězství.
Před soutěží budou od počátku července cca třikrát týdně probíhat tréningy, během nichž bude možno se zdokonalit v soutěžních disciplínách. Tréningy nejsou povinné a jsou pro účastníky soutěže zdarma. Během některých tréningů bude probíhat natáčení dokumentu
Vyjímku tvoří kategorie tamešigiri, v níž do soutěže budou z bezpečnostních důvodů připuštěni jen lidé z předchozí zkušeností nebo absolventi přípravného kursu.
Termín castingu pro veřejnost: 25.6. v 19:00, ZŠ Podbělohorská, bus 191 Nad Klamovkou. Casting není nezbytný pro účastníky, známé pořadateli svými předchozími zkušenostmi a schopnostmi.
 
Kontakt a informace: Jakub Zeman KEG, sarukan@seznam.cz, tel.774 266 375


úvod aktivity: TENKA MUTEKI 天下無敵  - 侍チャレンジ
Bíla hora