O nás

Jsme jen prach a stín
však stín kvetoucí větve
neznamená prach

V Hakuzan dódžó se především věnujeme rozličným disciplínám umění japonského meče – iai, kendžucu, tamešigiri, gekiken, ale i doplňkovým bojovými uměními – šuriken džucu apod. Jedná se tedy o Sógó budžucu 総合武術, komplexní soubor rozličných bojových umění, pod zastřešujícím názem Happó rjú 八方流 .

Název stylu je odvozen od sestavy stylu Toyama rjú Happó nuki, obsahující všechny univerzální principy práce s mečem, které byly aplikovány i do umění šurikenu. Podstatou většiny technik umění meče našeho dódžó jsou principy stylu Toyama rjú 戸山流 větve Morinaga – ha 森永派, linie mistra Nakagawa Kindži senseie. Od tohoto mistra jsme převzali i techniky šihógiri, které sensei sám vytvořil.

Hakuzan dódžó bylo založeno roku 1994 a v současnosti v něm studuje 15 členů pod vedením senseie Jakuba Zemana. 

Naši studenti jsou různorodé osobnosti všech věkových kategorií a s širokou oblastí zájmů. Všichni studenti cvičí s katanou, někteří své zájmy rozšířili o další zbraně, jako je naginata, kusari-gama nebo jari. 

Specialitou našeho dódžó je fakt, že studenti veškerá cvičení – kromě párových technik – už od prakticky samotného začátku studia provádějí s ostrým mečem.úvod
Bíla hora